Bayraktar Grup’un temelleri, Haydar Bayraktar ve oğulları Hasan, Hüseyin ve Altan Bayraktar’ın 1986 yılında kurdukları Bayraktar Orman Ürünleri ile atıldı. Bayraktar Orman Ürünleri, 20 yıl boyunca, orman ve orman ürünleri sektöründe faaliyet gösterdi ve Türkiye’de ilk tomruk ithalatını yapan firmalardan biri olarak öne çıktı.

20 yıl Hyundai bayiliği yapan Bayraktar Grubu, servis ve satış konularında uzun yıllar birinciliği göğüsledi.

Grup bünyesinde, inşaat sektörü de yer aldığından, İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez ofis binası, Business Port’un inşaatını da gerçekleştirdi. 2007 yılında inşaasına başlanan Business Port, 2012’de tamamlandı. Bitirilmiş 500’den fazla konut inşaatı bulunan Bayraktar Grup’un, halen devam eden konut projeleri bulunuyor.

Grubun 12 şube ile öne çıkan markası JoyPark, oyun eğlence sektörünün öncülerindendir. İstanbul, Bursa, Denizli ve Eskişehir’deki yaygın şube ağının yanı sıra, yenilikçi yapısı ile de 5 yılı aşkın bir süredir bu sektöre öncülük eden JoyPark; sektöre global bir bakış açısıyla yaklaşmakta, dünyada tercih edilen oyun-eğlence ünitelerini, tamamı alışveriş merkezlerinde bulunan şubelerinde ziyaretçilerinin kullanımına sunmaktadır.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini  Hüseyin Bayraktar’ın yürütmekte olduğu Bayraktar Grup’ta tüm iş süreçleri, genç Bayraktar’lar tarafından görerek ve yaşayarak deneyimlenmekte; var olan bilgi ve tecrübe, gelecek için şekillendirilmektedir.

Kuruluşundan bu yana aile şirketi olmanın gücünü, kurumsal bakış açısıyla birleştiren Bayraktar Grup, vizyoner yapısı ve attığı sağlam adımlar ile, var olduğu her sektöre pozitif katkılar sağlamayı başarmıştır. Büyüyen, büyürken de kendini geleceğe hazırlayan Grup bünyesindeki şirketler için ‘kaliteli hizmet, mutlu müşteri’ ilkesi esastır.

He would not domyhomework.co.uk try to become school board president